Templomút a Dunántúlon
A Majki Remeteség épületében került sor a Vértesi Erdő Zrt. által szervezett műemlékvédelmi konferenciára, melyre meghívást kaptunk. A templomút több éve működő, turisztikai „jó gyakorlattá” vált, a konferencián erről adhattunk számot az érdeklődőknek.
Az erdőgazdaság 2012-ben indította el műemlék rekonstrukciós programját, melynek keretén belül vállalta, a működési területén meglévő kápolnák, emlékhelyek megújítását. Szervező cégként azonban úgy gondolkodik a társaság, hogy a turizmus dinamizmusát jelentős mértékben elősegítheti az örökségturizmus fellendítése. Az erdőgazdaság működési területe két megyébe nyúlik: Komárom-Esztergom megyében és Fejér megyében is jelen van. A konferencia szervezésének célja az volt, hogy – az egyébként is évről-évre erősödő vallásturizmus és zarándokturizmus (MÁRIA ÚT) mellett – a vallásturisztikai értékekkel büszkélkedő régió, az örökségturizmust is szervezettebbé és intenzívebbé tudja tenni. Marketingeszközök hozzáadásával a kulturális programok ajánlásakor egy szakmailag megtervezett és átgondolt tematikus útvonalat tudjanak biztosítani a kulturális turizmus szegmenseinek. Ezért hívták meg azokat a szakembereket, akik már kellő tapasztalattal rendelkeznek ebben a témakörben, így a Középkori templomok útja programot is. A konferenciák jelen volt többek között a Kuny Domokos Múzeum, a Mária Út Egyesület, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum, vagy a Tatabányai Múzeum.
Előadásunk és a tematikus út sikerét bizonyítja, hogy több szervezet keresi az együttműködést a Középkori templomok útja programmal.